آشنایی با حریف تدارکاتی امروز شاگردان کی‌روش

تیم ملی فوتبال ایران امروز دیداری را با یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های باشگاهی ارمنستان برگزار می کند.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در ادامه اردوی آماده سازی خود در ارمنستان امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۶ به مصاف تیم شیراک از تیم‌های لیگ دسته برتر ارمنستان می‌رود.

شیراک باشگاهی دارای قدمتی ۵۸ ساله است و در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد. این تیم در فصل جاری ارمنستان در حال‌ حاضر رتبه دوم را در اختیار دارد و در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۴، ۱۹۹۹ و ۲۰۱۳ قهرمان لیگ ارمنستان شده است.

این تیم همچنین در فصل ۲۰۱۱- ۲۰۱۲ قهرمان جام حذفی ارمنستان شد و تاکنون چهار بار هم قهرمان سوپر کاپ کشورش شده است. شیراک دومین باشگاه پرافتخار ارمنستان هم محسوب می‌شود.

آن‌ها از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۶ مجوز حضور در مرحله پلی‌آف لیگ اروپا را هم به دست آورده‌اند اما هیچ‌گاه موفق به صعود به مرحله گروهی این مسابقات نشدند. شیراک امسال هم با شکست مقابل اسپارتاک اسلواکی در مرحله دوم حذف شد و از رسیدن به مرحله بالاتر باز ماند.

در حال‌ حاضر هدایت این تیم را واردان بیچاخچیان بر عهده دارد. در ترکیب این تیم بازیکنانی از ژاپن، آمریکا، نیجریه، ساحل عاج و چند کشور از جماهیر شوروری سابق دیده می‌شود.

تا قبل از سال ۲۰۱۰ لباس نخست این تیم به رنگ آبی بود اما بعد از این سال آن‌ها لباس نخست خود را به رنگ نارنجی تغییر دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها