یورگن کلوپ در پی شکست 3 بر یک شب گذشته (چهارشنبه) تیمش در فینال لیگ اروپا و از دست دادن کسب سهمیه حضور در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا به شبکه تلویزیونی «بی‌تی اسپورت» گفت: با وجود شروع خوب‌مان در این بازی، از نتیجه‌ای که در نهایت رقم خورد، ناراضی هستم. اوضاع همانطور پیش رفت که باید پیش می‌رفت، ما یگ گل دوست‌داشتنی زدیم و موقعیت‌های دیگری هم برای گلزنی داشتیم. یک گل‌ که مردود اعلام شد و در پایان نیمه نخست با برتری یک بر صفر راهی رختکن شدیم.

وی افزود: در نیمه دوم اوضاع تغییر کرد و  این سویا بود که بیشتر مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت. سپس آنها به گل رسیدند و این ضربه‌ای بود که به ما وارد شد. ما مشکلی بابت خوردن گل اول نداشتیم، اما گل دوم را روی عدم تمرکز دریافت کردیم. در واقع ما ایمان خود به سبک بازی‌مان را از دست دادیم و در نیمه دوم اتحاد لازم را نداشتیم، عصبی بودیم و خوب دفاع نکردیم. این نمایش نشان می‌دهد که به اندازه کافی در این دیدار خوب نبودیم.

سرمربی آلمانی سرخپوشان تأکید کرد: باید اطلاعات این بازی را با خود به عنوان تجربه‌ای از بازل ببریم و اطمینان دارم که اگر از این تجربیات به خوبی استفاده کنیم، قدرتمندتر خواهیم شد. در حال حاضر من مسئول چنین عملکردی هستم و انتقادی به بازیکنانم نیست. در این بازی 50 یا 60 درصد توان واقعی خود را هم ارائه ندادیم. بازیکنان سعی کردند با تمام توان به بازی برگردند، هرچند در نهایت موفق به این کار نشدند. به همه قول می‌دهم که با استفاده از این تجربیات با صددرصد قدرت بازخواهیم گشت.

کلوپ در پرسش به یک خبرنگار آلمانی در خصوص تصمیم داور مسابقه در مورد گل دوم سویا که کمک‌داور آن را آفساید اعلام کرد، اما داور آن را نادیده گرفت و گل را صحیح دانست، گفت: من در بازی‌های زیادی مربی بوده‌ام، اما اغلب چنین چیزی ندیده‌ام که داور تصمیم کمک خود را مردود اعلام کند. یکی پس از بازی به من گفت که تصمیم داور درست بود چون کوتینیو در واقع پاس را داد.

وی افزود: شما (خبرنگار آلمانی) آلمانی صحبت می‌کنید، پس حدس می‌زنم که چندین فینالی که من تا کنون تجربه کرده‌ام را از نزدیک دیده‌اید. من در چند سال اخیر در چند فینال از رسیدن به قهرمانی بازمانده‌ام و به نظرم تصمیمات اشتباهی در این فینال‌ها نگرفته‌ام، اما به طور حتم باید این رویه تغیر کند و ما نیاز به فینال‌های بیشتری داریم. در این بازی اما دو تصمیم گرفته شد که به سود ما نبود. به هر حال ترجیح می‌دهم در ابتدا از خودمان انتقاد کنم، نه در پایان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها