یم‌ملی ایتالیا پیش از رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ فرانسه با مشکلات متعددی مواجه شده است.

به گزارش جیبامز و به نقل از  فارس، تیم‌ملی ایتالیا که در این روزها نسل طلایی سال 2006 خود را تقریبا بازنشسته و خارج از ترکیب می‌بیند با مشکلات متعددی برای حضور در رقابت‌های یورو 2016 فرانسه روبه رو شده است.

در این گزارش به مشکلات اصلی آتزوری در رقابت‌های یورو 2016 پرداخته شده است که به شرح زیر است:

* کونته حاضر و غایب؛ معضل تبانی و چلسی

آنتونیو کونته سرمربی تیم‌ملی ایتالیا چند ماه مانده به رقابت‌های یورو 2016 اعلام کرد که پس از پایان این رقابت‌ها به چلسی می‌رود و به عنوان سرمربی فصل آینده شیرهای لندن معرفی شد. این تنها اتفاقی نبود که نگرانی بازیکنان ایتالیا را به همراه داشت زیرا پای کونته به خاطر مسئله تبانی به دادگاه باز شده بود. به او در زمان هدایت تیم سیه‌نا تهمت فساد را زده بودند. کونته با این وضعیت در چند ماه گذشته یک پایش در دادگاه بود تا بی‌گناهی خود را ثابت کند و یک پای دیگرش در لندن بود تا تیم جدیدش را برای فصل آینده اماده کند. البته کونته بلاخره توانست خود را از این مخمصه رها کند و حکم تبرئه او هفته گذشته صادر شد.

*مصدومیت بازیکنان کلیدی

با این مشکلات آتزوری معضل مصدومیت‌ها گریان‌گیر بازیکنان ایتالیا شده بود و مشکلات را دو چندان می‌کرد. بدترین خبر برای هواداران و مخصوصا کونته مصدومیت مارکو وراتی و کلودیو مارکیزیو بود زیرا موثرترین بازیکنان میانی خود را از دست داد. این دو هافبک برای آتزوری به مثابه قلب تپنده تیم بودند. کونته در این شرایط بازیکن جایگزینی در حد و اندازه وراتی را ندارد. تنها گزینه پیش‌رو برای او در میانه زمین تیاگو موتا است که در اکثر بازی‌ها در فصل گذشته در سن‌ژرمن نیمکت نشین بود. با این وضعیت آتزوری در میانه زمین بدون سکان باقی مانده است.

* خط حمله ضعیف؛ پناه بردن به تاکتیک دفاعی

در خط حمله پس از خداحافظی لوکا توتی آتزوری مهاجم تاپ و خوبی را به خود ندیده است. ماریو بالوتلی در چند سال اخیر امید لاجوردی پوشان را زنده کرده بود ولی با حاشیه‌سازی زیاد از دوران اوج خود فاصله گرفت و در نهایت افت شدیدی داشت تا جایی که کونته او را دیگر به تیم‌ملی دعوت نمی‌کند. کونته برای رقابت‌های یورو دو مهاجم جوان به نام‌های اینسینی مهاجم ناپولی و الشعراوی مهاجم رم  را دارد. با این بضاعت کم کونته چاره‌ای جز این ندارد تا به خط دفاعی قدرتمند خود پناه ببرد. خط دفاعی کونته متشکل از خط دفاعی یوونتوس است زیرا در دروازه جان لوئیجی بوفون و در خط دفاعی کیلینی و بونوچی را دارد.

* معضل لیگ MLS( دعوت نشدن پیرلو)

همه منتظر بودند کونته در قبال بازیکنانی که در لیگ آمریکا بازی می‌کند چه موضعی می‌گیرد. در نهایت تصمیم کونته بر آن شد تا آندره پیرلو هافبک بی‌بدیل خود را برای رقابت‌های یورو 2016 دعوت نکند زیرا او در لیگ آمریکا بازی می‌کند و آمادگی لازم را ندارد. کونته حضور بازیکنان ایتالیایی در لیگ آمریکا را معضل فوتبال کشورش بیان می‌کند.

با تمام این مشکلات باید منتظر ماند که آتزوری برای رقابت‌های یورو 2016 فرانسه که قرار است آخر این ماه شروع شود چه راهکاری را دارد. اولین دیدار ایتالیا مقابل بلژیک است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها