جیانی اینفانتینو پس از پیروزی در انتخابات ریاست فیفا اظهار داشت: از همه دوستان عزیزم تشکر می‌کنم. در حال حاضر نمی‌توانم احساساتم را بیان کنم. در مسیر رسیدن به ریاست فیفا من سفرهای زیاد و طولانی داشتم و در این سفر با افراد فوق‌العاده فراوانی آشنا شدم، افرادی که با فوتبال نفس می‌کشند.

«بسیاری از مردم لیاقت آن را دارند که ببینند فیفا به شدت مورد احترام واقع می‌شود»، اینفانتینو با بیان این جمله ادامه داد: تمام مردم دنیا ما را به خاطر کارهایی که انجام خواهیم داد، تشویق خواهند کرد. همه به کارهایی که ما انجام خواهیم داد افتخار خواهند کرد و خواهند بالید.

وی افزود: من می‌خواهم در کنار شما (اعضای فیفا) عصر جدیدی را در فیفا رقم بزنم که در آن بتوانیم فوتبال را در کانون توجه قرار دهیم. ما باید اصلاحات جدیدی را پیاده‌سازی کنیم، اما در عین حال نیاز داریم که به فیفا احترام گذاشته شود، احترامی که تمام دنیا به فوتبال بدهکار است، احترامی که سبب شود اطمینان حاصل کنیم که یک بار دیگر می‌توانیم روی دنیایی حیرت‌آور که اسمش فوتبال است، تمرکز داشته باشیم. من واقعاً هیجان زده‌ام. بیاید این کار را در کنار هم آغاز کنیم.

دبیرکل پیشین یوفا تأکید کرد: ما اعتبار و وجه فیفا را احیا خواهیم کرد. ما کاری خواهیم کرد تا همه دوباره به فیفا احترام بگذارند. مایلم از همه شما 209 عضو فیفا و دیگر نامزدهای انتخابات فیفا تشکر کنم. توکیو سکسواله (یکی از پنج نامزد اولیه ریاست فیفا که از رقابت انتخاباتی انصراف داد) به این نتیجه رسید که تنها چهار کاندیدا شانس پیروزی دارند و یکی از آنها نمی‌تواند برنده شود. ما نامزدها با یکدیگر رقابت فوق‌العاده‌ای داشتیم که این نشانه‌ای از وجود دموکراسی در فیفاست.

رئیس سوئیسی جدید فیفا عنوان کرد: من می‌خواهم رئیس تمام 209 عضو فیفا باشم. من به سراسر جهان سفر کرده‌ام و بعد از این هم این کار را انجام خواهم داد. ما با هم فیفا را به نهادی محترم تبدیل می‌کنیم.

جیانی اینفانتینو، دبیرکل پیشین یوفا امروز (جمعه) در دومین دور از انتخابات ریاست فیفا با کسب 115 رأی از 207 رأی اعضای فیفا به طور رسمی جانشین سپ بلاتر شد. این در حالی بود که رقیب اصلی او شیخ سلمان بحرینی، با کسب 88 رأی، شاهزاده بی علی با کسب چهار رأی و ژرومه شامپاینه بدون رأی برای تصدی پست ریاست فیفا ناکام ماندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها