معاون وزیر ورزش موضع محکمی علیه عربستانی‌ها اتخاذ نکرد
حاج‌رضایی: با انتخاب اینفانتینو، شکایت ایران از عربستان می‌تواند نتیجه‌ داشته باشد/ از انتخاب نشدن شیخ سلمان خیلی خوشحالم

کارشناس فوتبال ایران با ابراز خوشحالی از نتیجه انتخابات فیفا گفت: اینفانتینو گزینه مناسبی برای ریاست فیفا است و وزن جهانی بیشتری نسبت به شیخ سلمان دارد.

امیر حاج‌رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص انتخاب اینفانتینو به عنوان رئیس جدید فیفا گفت: به اعتقاد من اینفانتینو گزینه مناسبی برای ریاست فیفا است. او وزن جهانی بیشتری نسبت به شیخ سلمان دارد و آمدنش به ایران پیش از انتخابات فیفا اتفاق خوبی بود. از این پس باید کارهایی در ایران انجام دهیم که برای فیفا جالب توجه باشد. باید در زمینه زیر ساخت‌ها و کارهای مدیریتی دچار تحول شویم. اگر این اتفاق نیفتد اینفانتینو به عنوان مثال در گرفتن میزبانی یک رقابت بین‌المللی چه کمکی به ما می‌تواند کند؟

وی ادامه داد: شیخ سلمان اگر رئیس فیفا می‌شد و می‌خواست هم کاری برای فوتبال ایران انجام دهد به خاطر خط مشی سیاسی که کشورش (بحرین) در قبال ایران دارد مانع از اقدامات او به نفع ایران می‌شد بنابراین خیلی خوشحال شدم او به عنوان رئیس فیفا انتخاب نشد.

حاج‌رضایی تأکید کرد: یکی از موارد مثبتی که اینفانتینو پس از انتخابش به عنوان رئیس جدید فیفا به آن تاکید داشت این بود که اجازه نخواهد داد سیاست آمیخته با فوتبال شود. در این حالت اگر مناقشه بین فدراسیون فوتبال ایران و عربستان بالا بگیرد و برگزاری بازی‌های تیم‌های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشور ثالث با رأی AFC انجام شود، شکایت به فیفا می‌تواند ثمربخش باشد.

کارشناس فوتبال ایران اظهار داشت: فکر می‌کنم موضع فدراسیون فوتبال و مسئولان ورزش کشور در قبال مواضع عربستانی‌ها مناسب نبوده و در اظهار نظرهای خود یکی به نعل و یکی به میخ می‌زنند در حالی که آنها کار را به جایی کشانده‌اند که می‌گویند بازی‌هایشان با تیم‌های ایرانی باید در کشور بی‌طرف برگزار شود یا مسئولان فوتبال امارات مدعی هستند که با تیم‌هایشان محافظان امنیتی به ایران بیاورند. در این درحالی است که معاون وزیر ورزش در اظهار نظر خود موضع محکمی علیه عربستانی‌ها اتخاذ نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها