دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل از نتایج نهایی چهار حوزه انتخابیه استان اردبیل به صورت رسمی و قطعی خبر داد.

ماریا موسوی دقایقی پیش در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: به غیر از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین که نتایج در حال جمع‌بندی نهایی است و تا آخر امروز اعلام می‌شود، ترکیب نمایندگان چهار حوزه انتخابیه دیگر در استان اردبیل مشخص شدند.

وی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه گرمی از مجموع 127 شعبه اخذ رأی و رقابت شش کاندیدا با اخذ 48 هزار و 472 رأی مأخوذه میر حمایت میرزاده با کسب 21 هزار و 399 رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

دبیر ستاد انتخابات استان گفت: در حوزه انتخابیه مشگین‌شهر از مجموع 159 شعبه اخذ رأی و رقابت 13 کاندیدا در مجموع ولی ملکی از مجموع 85 هزار و 749 رأی مأخوذه با کسب 22 هزار و 457 رأی به عنوان نماینده مردم مشگین‌شهر راهی بهارستان شد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر از 220 شعبه اخذ رأی و رقابت 17 کاندیدا با 60 هزار و 359 رأی مأخوذه بشیر خالقی با کسب 19 هزار و 120 رأی راهی مجلس شورای اسلامی شد.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه بیله‌سوار و پارس‌آباد نیز از مجموع 227 شعبه اخذ رأی و رقابت 20 نفر کاندیدا از کل آرای 130 هزار و 86 رأی مأخوذه ایرج بیگدلو با 20 هزار و 492 رأی و شکور پورحسین با کسب 17 هزار و 475 رأی بدون اینکه حد نصاب را به دست آورند به دور دوم راه پیدا کردند.

موسوی در مورد نتایج انتخابات قطعی مجلس خبرگان رهبری نیز اضافه کرد: در این زمینه نیز نتیجه آرای به دست آمده در حال جمع‌بندی نهایی است که امیدواریم همزمان با اعلام نتایج قطعی حوزه انتخابیه اردبیل، ‌نیر، نمین و سرعین به صورت قطعی اعلام شود.

اما با راهیابی قطعی پنج منتخب مردم استان اردبیل به بهارستان و چشم‌ انتظاری چهار نفر برای رقابت با هدف دستیابی به دو کرسی دیگر مجلس شورای اسلامی از این استان رقابت‌ها در دور دوم به جد دنبال می‌شود.

بدری و کریمی راهی مجلس شده و محمد فیضی و سید کاظم موسوی به دور دوم راه پیدا کردند

اما در حوزه انتخابیه اردبیل، ‌نیر، نمین و سرعین که هنوز به صورت رسمی آمار آن اعلام نشده، صدیف بدری و رضا کریمی با کسب بیشترین آرا راهی مجلس شورای اسلامی شدند و به ترتیب محمد فیضی و سید کاظم موسوی در دور دوم رقابت می‌کنند تا در اردیبهشت ماه از این حوزه انتخابیه یکی از این افراد راهی بهارستان شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها