فرماندار البرز گفت: آیت‌الله رجبی با 200 رأی اختلاف و کسب 30 هزار 664 رتبه سوم را به خود اختصاص داد و از ورود به مجلس خبرگان رهبری بازماند.

رضا عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز از استان قزوین، با اشاره به اتمام روند شمارش آرای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این دوره به نظر می‌رسد نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره گذشته، با رشد مواجه بوده و افراد بیش‌تری برای دادن رأی شرکت کردند، اما در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال 92، به دلیل اینکه تعداد کاندیدای محلی بیش‌تر از مجلس شورای اسلامی بوده، کاهش یافته است.

وی بیان کرد: با توجه به پایان یافتن شمارش آرای مأخوذه در حوزه انتخاب شهرستان البرز، سیده حمیده زرآبادی با کسب 26 هزار و 804 رأی و داود محمدی با به‌دست آوردن 25 هزار و 711 رأی به ترتیب نفرات اول و دوم این دوره از انتخابات در شهرستان البرز شدند؛ افراد برجسته دیگری که آمار شهرستان البرز را به خود اختصاص دادند، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی با کسب 19 هزار و 422، فاطمه محمدبیگی 13 هزار و 877 رأی و لطف الله سیاهکلی مرادی 11 هزار و 136 رأی را به خود اختصاص دادند.

فرماندار البرز با اشاره به روند برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری در شهرستان البرز تصریح کرد: آیت‌الله اسلامی با کسب 46 هزار و 45 رأی و آیت‌الله تلخابی با کسب 30 هزار 864 رأی به ترتیب رتبه‌های نخست و دوم این دوره از مجلس خبرگان رهبری را به خود اختصاص دادند و آیت‌الله رجبی نیز با 200 رأی اختلاف و کسب 30 هزار 664 رتبه سوم را به خود اختصاص داد و از ورود به مجلس خبرگان رهبری بازماند.

این مسئول ادامه داد: مجموع آرای صحیح اخذشده در شهرستان البرز برای مجلس شورای اسلامی 89 هزار و 268 مورد و برای مجلس خبرگان رهبری 89 و 181 مورد بوده است.

فرماندار البرز اضافه کرد:‌ روند برگزاری این دوره از انتخابات به‌نحو مطلوب دنبال شده است و مشکل خاصی از سوی ناظران و بازرسان برگزاری انتخابات گزارش نشده است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها