فلورنتینو پرس استعفا کرد

رییس باشگاه ر‌ئال‌ ماد‌رید به طور ناگهانی در سال 2006 کناره‌گیری کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، فلورنتینو پرس در تابستان سال 2000، رییس باشگاه ر‌ئال‌ ماد‌رید شد و باشگاه را متحول کرد. او بهترین بازیکنان آن دوران را خرید. شهر قدیمی ورزشی را تغییر داد و توانست با ستارگان فوتبال قرارداد امضا کند.

نخستین سال‌های حضورش در سانتیاگو برنابئو فوق‌العاده‌ بود. رئال مادرید عناوین مهم را فتح کرد و برای دیگر تیم‌های جهان الگو شد. با شروع چهارمین فصل اما همه چیز عوض شد و رئال روند نزولی پیدا کرد. برخی‌ها امضای قرارداد با دیوید بکام که حضورش بیشتر به خاطر مسائل تجاری بود را عامل این نزول می‌دانستند اما بعضی‌ها خروج ویسنته دل‌بوسکه‌ای که سه سال هدایت مادرید را برعهده داشت، دلیل این افت می‌دانستند. دل‌بوسکه، سرمربی فهیم و آرامی بود که به خوبی ستارگان تیم هدایت می کرد. افرادی نیز بودند که دلیل این افت را شکست عجیب در فینال کوپا دل ری می دانستند. این شکست، یک سال پس از خروج خورخه والدانو از باشگاه بود.

مساله این است که با شروع فصل پنجم، مادرید تیم همیشگی نبود. در پنج بازی پیاپی شکست خورد، سپس خوسه آنتونیو کاماچو هدایت مادرید را بر عهده گرفت اما خیلی زود برکنار شد. گارسیا رامون نیز شرایط مشابهی را تجربه کرد و در کریسمس اخراج شد تا وندرلی لوکزامبورگو جانشین او شود. در همان زمان، آریگو ساچی به عنوان دبیر ورزشی باشگاه انتخاب شد و قراردادها کاملا بی سر و صدا صورت می‌گرفت. یک سال دیگر گذشت. لوکزامبورگو فصل ششم را شروع کرد اما خیلی زود سقوط کرد و لوپس کارو جانشین او شد. ساچی رفت و بنیتو فلورو، سمت او را عهده‌دار شد. هنگامی که رئال برای برگزاری یکی از دیدارهای به مایورکا سفر کرد، جو خوبی در باشگاه حکم‌فرما نبود. مادرید این بازی را نیز واگذار کرد و سرخیو راموس به خاطر اینکه کسی پس از گلزنی به او تبریک نگفت، گله کرد.

مادرید در جایگاه سوم جدول قرار داشت. در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان در بازی رفت در برنابئو برابر آرسنال شکست خورده بود اما هنوز فرصت جبران داشت. بلافاصله پس از بازگشت تیم از مایورکا، فلورنتینو استعفا کرد. او در هنگام خداحافظی‌اش گفت: «با بازیکنان رفتار خوبی نداشتم. مادرید دچار خودبینی و خودشیفتگی شده بود. بازیکنان احساس می‌کرد‌ند بزرگ هستند و هیچ مربی نمی‌تواند آنها را هدایت کند. میان برخی از ستاره‌ها اختلاف وجود داشت.» فلورنتینو فهمید که خروجش سودمند است و روی بازیکنان بازتاب خواهد داشت.

فرناندو مارتین که یکی از نایب رییسان پرس بود، جانشین او شد اما پس از چند هفته‌ مجبور به استعفا شد و در انتخابات بعدی، رامون کالدرون، یکی دیگر از مدیران فلورنتینو به عنوان رییس باشگاه برگزیده شد. ریاست او بحث برانگیز بود. البته او نیز در ژانویه 2009 استعفا کرد و دوباره پرس بازگشت. در آن سال دیگر ستاره‌ها در تیم حضور نداشتند و او ستارگان دیگری به نام های کریستیانو رونالدو، کاکا و کریم بنزما را به مادرید آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها