فوتبال انتخابی المپیک/ کره‌شمالی با کارت زرد کمتر بالاتر از عربستان صعود کرد

تیم فوتبال امید عربستان پس از شکست مقابل ژاپن از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازماند.

در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی انتخابی المپیک در قطر، بازی‌های گروه B برگزار شد.

تیم‌های صعود کننده از این گروه به مصاف تیم‌های اول و دوم گروه A می‌روند که پیش از این بازی دیدار ایران و ژاپن قطعی شده بود و سه تیم تایلند، عربستان و کره شمالی شانس صعود به مرحله حذفی را داشتند تا در این مرحله به مصاف قطر بروند.

تیم‌ملی ژاپن صدرنشین گروه توانست با نتیجه دو بر یک عربستان را شکست دهد تا با 9 امتیاز و با اقتدار آماده دیدار با ایران شود.

عربستان پس از شکست در این بازی دو امتیازی ماند و از صعود به مرحله بعد بازماند.

در بازی دیگر این گروه کره‌شمالی و تایلند، تیم‌های یک امتیازی گروه به مصاف یکدیگر رفتند که به تساوی دو بر دو رضایت دادند تا عربستان، کره‌شمالی و تایلند دو امتیازی شوند. تایلند به دلیل تفاضل گل منفی 4 در رده چهارم گروه قرار گرفت تا تیم دوم از میان عربستان و کره‌شمالی تعیین شود. هر دو تیم از سه بازی خود یک باخت و دو تساوی داشتند. هر دو تیم 5 گل زده و 6 گل خورده هم داشتند که این همه شرایط را برابر می‌کرد.

بنا بر اعلام سایت AFC تیم کره شمالی بالاتر از عربستان به مرحله بعد صعود کرده است. این تیم به دلیل کارت زرد کمتر نسبت به عربستان به مرحله بعد صعود کرد

به این ترتیب در مرحله یک چهارم نهایی ژاپن – ایران و قطر – کره شمالی برای صعود به نیمه نهایی این رقابت‌ها تلاش خواهند کرد.

دیگر بازی های این مسابقات ساعت 20 برگزار می‌شود تا تکلیف تیم‌های صعود کننده به یک چهارم نهایی مشخص شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها