**پیام تسلیت وزارت ورزش و جوانان در پی در گذشت همایون بهزادی

وزارت ورزش و جوانان در پیامی در گذشت پیشکسوت فوتبال ایران همایون بهزادی را به خانواده بزرگ ورزش تسلیت گفت.

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان متن پیام تسلیت این وزارت‌خانه برای درگذشت همایون بهزادی پیشکسوت فوتبال ایران به شرح زیر است:

“انا لله و انا الیه راجعون

بار دیگر خانواده بزرگ ورزش با از دست دادن یکی دیگر از فرزندانش همایون بهزادی به سوگ این عزیز نشست. هرچند این سفر بی بازگشت مرد بااخلاق فوتبال، غمی جانسوز است اما راهی جز پذیرش آن نیست.

وزارت ورزش و جوانان ضمن عرض تسلیت، برای زنده یاد بهزادی مغفرت و برای خانواده داغدارش صبر جمیل از درگاه خداوند متعال آرزومند است.

روحش شاد ، یادش گرامی باد”

بهزادی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بود که اولین قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا با درخشش او رقم خورد. ستاره فراموش نشدنی فوتبال ایران در دهه ٤٠ بعد از یک دوره طولانی بیماری ریوی درگذشت.

**نکونام: غریبانه رفتن بهزادی قلب همه را به درد آورد

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید مرگ در تنهایی و غربت اتفاقی است که گریبان همه بازیکنان فوتبال را می‌گیرد.

جواد نکونام با تسلیت به خانواده بهزادی، جامعه فوتبال و پرسپولیسی‌ها اظهار کرد: اصلا باور کردنی نیست که همایون خان را به فاصله اندکی بعد از رضا احدی از دست دادیم. همایون خان بزرگ همه ما بود و از دست دادن چنین انسان بزرگی به لحاظ فوتبالی و اخلاقی ضایعه بزرگی برای ورزش ایران است.

وی افزود: واقعا نمی‌دانم دیگر باید چه اتفاقی بیفتد که ما قدر و ارزش بزرگانمان را بدانیم. خودم چند بار با ایشان صحبت کرده بودم و متاسفانه خیلی تنها شده بود.

نکونام ادامه داد: اینقدر غریبانه رفتن یک بزرگ قلب همه ما را به درد می آورد. این اتفاق نه تنها برای امثال حجازی، اخدی، نوروزی، مظلومی، بهزادی و … افتاد، بلکه در آینده برای همه فوتبالی‌ها رخ می‌دهد.

**علی دایی در پیامی اعلام کرد: می‌خواستیم پرواز را به خاطر بسپاریم. می‌خواستیم سایه سرطلایی فوتبال مان را بازهم بالای سرمان داشته باشیم، دوست داشتیم پیک مرگ از ایستگاه فوتبال فاصله بگیرد، آرزویمان بود همایون خان فوتبال مان بیشتر بماند و با آن لحن دلنشین برایمان روایت‌گر روزهای گذشته باشد و از حافظ و فردوسی و سعدی و مولوی برایمان شعری بخواند آنگونه که خود غزلسرای بی تکرار مستطیل سبز و ادیب بیرون از چمن فوتبال بود اما چه می‌توان کرد با نفسی که کافیست برود و برنگردد. افسوس فاتح آسمان محوطه های جریمه هم ما را تنها گذاشت.

خداحافظ استاد… فراق همایون بهزادی عزیز همه ما را متاثر کرد. در غم نبودنش شریک غم بازماندگان هستم.

** ایگور استیماچ، سرمربی سپاهان در پیامی درگذشت همایون بهزادی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: «این دومین خبر بدی بود که در یک هفته اخیر شنیدم. با بررسی که انجام دادم متوجه شدم که بهزادی سرطلایی فوتبال ایران بود و زمانی که شنیدم فوتبال ایران چنین شخصیتی را از دست داده، بسیار متأسف شدم. متأثر شدم که فوتبال ایران این بزرگ مرد را از دست داد. پس از شنیدن ۲ خبر بد در هفته گذشته امیدوارم از این پس فوتبال ایران شاهد اتفاقات خوبی باشد و سایه بزرگان این عرصه بر سر فوتبال ایران تداوم داشته باشد.»

**یحیی گل محمدی درباره درگذشت همایون بهزادی عنوان کرد: درگذشت سرطلایی فوتبال ایران غم تازه ای را بر پیکره فوتبال کشورمان وارد کرد. این اتفاق تلخ را به جامعه ورزش، هواداران پرسپولیس و خانواده عزیز همایون خان عزیز تسلیت می‌گویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها