تیم‌های آلمان و اتریش پس از 25 سال به تبانی در جام‌جهانی اعتراف کردند.

به گزارش ایسنا، 25 ژوئن سال 1982 در مولینون خیخون اسپانیا، اتفاقی رخ داد که در آن به فوتبال بی‌حرمتی شد. الجزایر در اولین بازی گروهی جام جهانی اسپانیا و در کمال شگفتی، آلمان بزرگ را شکست داد و شانس صعود به مرحله بعد را پیدا کرد اما تبانی دو تیم آلمان و اتریش، مانع این اتفاق شد.

آخرین پیکار مرحله گروهی بین آلمان و اتریش برگزار شد. اگر ژرمن‌ها با نتیجه یک بر صفر در این دیدار پیروز می شدند، هر دو تیم صعود می کردند. چند روز پیش از بازی، از تقلب صحبت می شد و به همین دلیل بازی زیر ذره‌بین قرار گرفت.

اما در بازی دو تیم نشانی از تبانی دیده نمی شد. در دقیقه 10 هروبش تنومند، گل نخست آلمان را به ثمر رساند. در این لحظه طبق گفته برخی از شاهدین، شوماخر که دروازه‌بان آلمان بود، کلاه سفید بر سر داشت. بعدها کشف شد استفاده از این کلاه نشانه توافق آلمان با اتریش است. توافق وجود داشت اما دو تیم، فوتبال بازی کردند. بازیکنان توپ را از سمتی به سمت دیگر می فرستادند که بازی به کندی انجام شود. این اتفاق موجب خشم تماشاگران شد.

در نهایت این دیدار با یک گل به پایان رسید. الجزایر اعتراض کرد اما چیزی عوض نشد. هر سه تیم گروه، دو پیروزی و چهار امتیاز داشتند ولی تفاضل گل تیم آفریقایی کمتر بود و به همین جهت، حذف شد. این موضوع به عنوان بی‌حرمتی اروپایی ها به سایر تیم‌ها قلمداد شد. کشورهای این قاره تنها به منافع خودشان فکر می کردند و نمی خواستند پیشرفت تیم های دیگر قاره ها را ببینند.

25 سال بعد، بریجل، مدافع تیم ملی فوتبال آلمان که در آن دیدار حضور داشت، در یک روزنامه عربی به همه چیز اعتراف کرد و گفت: «دو تیم این تصمیم را گرفتند ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها