100 بازی 50 کلین شیت؛

عملکرد خیره‌کننده جانشین سوشا

پس از مدت ها کش و قوس و مطرح شدن چند نام مطرح و غیر مطرح سرانجام دروازه بانی که با قهرمان لیگ برتر ازبکستان عملکردی رویایی را داشته جانشین سوشا مکانی در پرسپولیس شد و در نیم فصل دوم لیگ برتر باید این گلر را درون دروازه سرخپوشان پایتخت ببینیم.
گروه ورزشی مشرق – پس از مشکلاتی که برای سوشا مکانی دروازه‌بان این فصل پرسپولیس به وجود آمد حرف و حدیث‌ها برای جذب یک دروازه بان جدید و حضورش در اردوی سرخ پوشان زیاد بود و پس از مطرح شدن اسامی مختلف و گمانه زنی های متفاوت سرانجام امروز دروازه بان ملی پوش تیم پاختاکور ازبکستان به ایران آمد تا با انجام تست پزشکی به تیم برانکو اضافه شود.

الکساندر لوبانف 30 ساله در 4 فصل اخیر لیگ برتر ازبکستان با پاختاکور به 3 عنوان قهرمانی دست پیدا کرده تا برانکو ایوانکوویچ با توجه به عملکرد قابل قبول این ازبک خیالش از بابت آینده دروازه پرسپولیس آسوده باشد. مهمتر اینکه با حضور این ازبک هیچ کدام از بازیکنان خارجی پرسپولیس هم از تیم نخواهند رفت.

عملکرد خیره‌کننده جانشین قطعی سوشا در پرسپولیس +جدول
اگر می خواهید بدانید این دروازه بان 1.90 سانتی متری و 30 ساله چه کارنامه ای داشته و آیا می تواند به قفس توری پرسپولیس قفل اطمینان بزند، با گزارش مشرق همراه باشید:

* 100 بازی و 50 کلین شیت
لوبانف از سال 2005 فوتبال حرفه ای خود را در سوگاندیانا آغاز کرد و پس از یکسال به لیگ قزاقستان رفت و در مدت 2 سال حضور در کشور همسایه با دو تیم قیصر و آکژایک بازی کرد. الکساندر سال 2009 به کشورش بازگشت و به تیم بخارا پیوست.

این دروازه بان اهل تاشکند یک سال قبل از اینکه به پاختاکور بیاید در تیم جیحون بازی کرد و نهایتا سال 2012 به پاختاکور آمد و به اصطلاح سری در میان سرها پیدا کرد.

ثبت آمار 50 کلین شیت طی 100 دیدار در لیگ برتر ازبکستان از سوی دروازه بان جدید پرسپولیس فوق العاده است. الکساندر اگر چه که در بدو ورود به پاختاکور (سال2012) 18 مرتبه طی 26 بازی فصل وارد ترکیب اصلی پاختاکور شد اما پس از آن به انتخاب اول و آخر کادر فنی این تیم سرشناس تبدیل شد.

عملکرد فوق العاده جانشین قطعی سوشا +عکس و جدول
لوبانف در لیگ برتر ازبک ها طی 8 هزارو 936 دقیقه تنها 66 گل دریافت کرد. پذیرش یک گل در هر 135 دقیقه نشان می دهد پرسپولیس و برانکو از لحاظ آماری روی خرید دروازه بان باکیفیتی دست گذاشته اند.

* ملی پوش شدن در 30 سالگی
لوبانف تا قبل از سال 2015 موفق به جلب نظر کادر فنی تیم ملی کشورش برای حضور در ترکیب اصلی تیم کشورش نشده بود. با این حال در سال 2015 همای سعادت روی شانه های این دروازه بان نشست و دروازه بان جدید پرسپولیس موفق شد تا در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه 5 بازی انجام دهد و البته در تمام دیدارهای یادشده پیروزی به نام تیم ملی کشورش رقم خورد.

ازبکستان با حضور لوبانف در بازیهای مقدماتی اخیر جام جهانی یمن(1-0) فیلیپین(5-1) بحرین(4-0) کره شمالی(3-1) و مجددا یمن(3-1) را شکست داده است.

* اولین حریف ایرانی، هادی عقیلی
به گزارش مشرق، الکساندر لوبانوف با پیراهن پاختاکور سه مرتبه برابر ایرانی ها قرار گرفته است. اولین برخورد الکساندر با ایرانی ها سال 2012 بوجود آمد. آنجا که در ایستگاه سوم لیگ قهرمانان آسیا تیمش میزبان العربی قطر بود. چهارشنبه 16 فروردین ماه سال 91 هادی عقیلی 90 دقیقه تمام برابر پاختاکور به میدان آمد که نتیجه نهایی پیروزی 3-1 میزبان بود.

الکساندر سال 2015 هم در دو بازی رفت و برگشت مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان برابر نفت تهران قرار گرفت. در بازی رفت ازبک ها 2-1 به پیروزی دست پیدا کردند در شرایطی که علی قربانی روی پاس دقیقه 59 ایمان مبعلی یک مرتبه دروازه لوبانف را باز کرد. در بازی برگشت نتیجه تساوی یک یک بود و این بار غلامرضا رضایی با ضربه دقیقه 25 خود الکساندر را وادار به تسلیم کرد. این دیدار چهارشنبه 2 اردیبهشت ماه سال جاری یعنی 8 ماه و 28 روز قبل برگزار شد.

به این ترتیب کارنامه تقابل های الکساندر لوبانف و ایرانی ها به عدد 3 ختم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آخرین اخبار سایر رسانه ها